Heimstaden investuje 100 milionů do rozvodů vody a kanalizace

blank

Společnost Heimstaden, která patří k nejvýznamnějším evropským realitním společnostem, zabývající se pořizováním, pronájmem a rozvojem bytových a komerčních prostor, letos v České republice proinvestuje 100 milionů korun do rozvodů vody a kanalizace. Uvedla to mluvčí společnosti Kateřina Piechowicz. 

Firma pokračuje ve slibovaném snižování nákladů nájemců za vytápění i snižování energetické náročnosti budov a celkově vyčlenila na investice do portfolia v letošním roce 2,3 miliardy korun. Do zateplení bytových domů alokovala 665 milionů.

„Chceme letos opravovat až 400 bytů měsíčně a minimálně 2 000 bytů zateplit.  V zateplených bytech nejen klesají výdaje na teplo až o 20 procent, ale zároveň klesá spotřeba CO2 až o tunu v každém bytě za rok. Investicemi do zateplování budov dál přispíváme k ochraně klimatu. Snižování emisí skleníkových plynů v souladu s Pařížskou dohodou je dlouhodobým cílem skupiny Heimstaden,“ říká generální ředitel Jan Rafaj.

Téměř 840 milionů míří na opravy volných bytů. „Ze 400 opravených bytů měsíčně vždy asi 100 bytů projde generální rekonstrukcí. Ta zabere téměř dva měsíce a obnáší výměnu rozvodů vody, elektřiny, kompletní výměnu vybavení koupelen a kuchyní, výměnu vnitřních dveří a zpravidla i podlahových krytin,“ vysvětluje Rafaj.

Heimstaden, zastánce zelené politiky, také činí další krok ke snížení ekologického dopadu svého podnikání a bude se stěhovat do budovy IQ Ostrava, která je průkopníkem v oblasti udržitelné výstavby v regionu.

Scroll to Top