Teplice revitalizovaly Horní Rybník v Zámecké zahradě

blank

Horní rybník v Teplicích prošel celkovou revitalizací a nyní je opět napuštěn. Tomu předcházela velká rekonstrukce rybníka, který byl naposled vypuštěn a odbahněn před více než 30 lety.

Práce začaly v roce 2022 po výlovu ryb. Vypouštění se realizovalo s ohledem na živočichy, kteří tak měli dostatek času usídlit se u Dolního rybníka. Celkem se odstranilo 1 800 tun bahna. Kromě toho se vybudoval nový sjezd z přírodního kamene a byly zrekonstruovány opěrné zdi nebo bylo upraveno i přístaviště pro pramice. Za stavbu Teplice zaplatily přes sedm milionů.

,,Máme velkou radost, že se rozsáhlá revitalizace tohoto symbolického místa zámeckého parku povedla a že rybník opět plní své funkce. Nejen v rámci ekosystému, ale také jako místo, u kterého rádi tráví čas děti, dospělí i lázeňští hosté,“ sdělila vedoucí odboru životního prostředí Dagmar Teuschelová. Podle ní je kvalita vody a průhlednost vynikající. ,,S nastupujícím oteplením se voda opět trochu zakalí, ale to je přirozené a rozhodně to není na závadu,“ doplnila Teuschelová. Na rybník se také vrátily labutě.

Scroll to Top