V Jablonci nad Nisou zprůjezdní Rychnovskou ulici

blank

Zastaralé, poruchové a zkorodované potrubí z osmdesátých let je důvodem několikaměsíční uzavírky v Jablonci nad Nisou – Kokoníně. V ulicích Rychnovská a Na Svahu provádí práce ve výkopech Severočeská vodárenská společnost.

„V ulicích Rychnovská a Na Svahu v Jablonci nad Nisou se provádí rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Vodovod je z roku 1985, potrubí je zastaralé a zkorodované. Je tedy potřeba vyměnit úsek v délce 614 metrů a kanalizaci v délce 727 metrů,“ říká mluvčí SVS Mario Böhme. Součástí stavby bude také přepojení stávajících kanalizačních přípojek z přilehlých nemovitostí a ze stávajících uličních vpustí. I tady se bude pracovat ve výkopech.

Několikaměsíční práce výrazně komplikují dopravu v této části města. „Postupně jsou ulice uzavírány podle toho, jak tam práce probíhají. Po celé délce kanalizačních stok se předpokládají opravy v otevřeném výkopu,“ vysvětluje Böhme. Město už přebírá hotové chodníky a v dalších dnech by se měla pokládat provizorní asfaltová vrstva. Vodohospodáři se sem vrátí na jaře. Celková cena modernizace kanalizace a vodovodu je 30 milionů korun. V letošním roce se proinvestuje 10 milionů. Objízdná trasa ve směru na centrum města, a v opačném směru na Železný Brod a spodní část Kokonína vede ulicemi Krkonošská a Letní.

Scroll to Top