V Chrudimi vymění 100 kanalizačních poklopů

blank

Vodárenská společnost Chrudim na začátku listopadu zahájila investiční akci za 1,5 milionu, která spočívá ve výměně 100 kanalizačních poklopů, práce začaly na Hlinecku.

Opravy jsou nutné pro plynulejší a klidnější jízdu na dopravních komunikacích. Místa oprav kanalizačních poklopů jsou dostatečně zabezpečena dopravními značkami, ale přesto je nutné dbát při jejich objíždění zvýšené opatrnosti.

Poklopy se budou během listopadu vyměňovat na Hlinecku, Lužsku, Heřmanoměstecku a Chrudimsku. Dílo je prováděno odbornou firmou, která instaluje samonivelační poklopy s tlumením mezi víkem a rámem, což ve výsledku snižuje hluk při přejezdu vozidlem.

„Vlastní těleso poklopu je uloženo do vysokopevnostní rychletuhnoucí cementové směsi, na níž je svrchní vrstva zapravená horkou balenou asfaltovou směsí. Přechod mezi původní vozovkou a opravou je proveden tavitelnou asfaltovou páskou. To vše zabezpečuje dlouhodobě kvalitní usazení kanalizačních poklopů,“ vysvětlil výrobně-technický ředitel Václav Kloboučník.

VS Chrudim je coby součást ENERGIE AG společností provozující vodárenskou infrastrukturu. V současné době zásobuje pitnou vodu přes 85 tisíc obyvatel a odvádí odpadní vodu od více než 52 tisíc obyvatel, převážně v okrese Chrudim, částečně v okresech Pardubice, Ústí nad Orlicí a Svitavy. Dodává pitnou vodu do Vodárenské soustavy Východní Čechy.

 

 

Scroll to Top