Lidé v Česku vysadili 29 tisíc stromků

blank

Na osmi místech proběhl v sobotu 23. září Den za obnovu lesa. Na akci Lesů České republiky dorazilo v Čechách i na Moravě 5 200 lidí, kteří vysadili 29 tisíc stromků, především buků, dubů, lip, jedlí a smrků. Iniciativu ocenil ministr zemědělství Marek Výborný.

„Děkuji organizátorům a všem, kteří se zapojili do obnovy lesů. Dnes to ale zdaleka nebylo jen o sázení. Dostali jsme skvělou příležitost poznat práci lesníků a lidí, kteří v lesích pracují a starají se o ně. Zejména těm chci poděkovat,“ zdůraznil Výborný.

Zájemci si mohli prohlédnout lesnickou techniku a vyzkoušeli si i přibližování dříví s tažným koněm. Děti poznávaly stopy zvěře, s rodiči zkusily střelbu ze vzduchovky nebo laserové pistole. Na Dni za obnově lesa se podílel i Klub českých turistů nebo záchranáři.

„Lidé přicházeli už hodinu před začátkem a všude se přirozeně zapojovali do práce a zajímali o všechno, co děláme, a to je s dobrým pocitem z povedeného dne asi to nejdůležitější,“ dodal generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík. Akce se poprvé konala v roce 2019, následující ročník podnik kvůli covidové pandemii zrušil. Loňských 6,5 tisíc návštěvníků vysadilo na 13 místech v zemi 34 tisíc sazenic.

Scroll to Top