Rekonstrukce vodovodu v Jablonné v Podještědí

blank

V Jablonné v Podještědí, v Petrovicích, provede Severočeská vodárenská společnost opravu vodovodu v celkové délce 464 metrů. Stavba bude probíhat v koordinaci s městem, které plánuje investiční akci k obnově povrchů. Podle smlouvy o dílo má být stavba dokončena do 31. července 2023. Je to jedna z akcí pro okres Česká Lípa, kde pro rok 2023 SVS  naplánovala 21 staveb za téměř 120 milionů. 

Severočeská vodárenská společnost před několika týdny oznámila, že letos proinvestuje dvě miliardy. Pokračují velké investiční akce, jako jsou rekonstrukce úpravny vody v Brníkově na Litoměřicku nebo přivaděčů Libíč–Roveň v Libereckém kraji a Roudnice n. L. – Hostěraz v Ústeckém kraji. Devět vodojemů čeká modernizace za 45 milionů. V 50 městech a obcích bude společnost rekonstruovat vodovodní síť. Na modernizaci kanalizační sítě je alokováno půl miliardy.

„V letošním roce SVS plánuje téměř 180 investičních akcí. Celkové náklady jsou vyšší než v minulých letech, ale s růstem všech vstupů – stavebních prací, materiálu, pohonných hmot či elektřiny – se investice prodražují. Pozitivní je fakt, že se daří držet tempo obnovy majetku a zahajovat velké strategické investice, kde je partnerem stát. Taková je například rekonstrukce úpravny v Machníně. Ta je součástí projektu Turów, který řeší zásobování vodou pro oblasti ohrožené těžbou v polském hnědouhelném dole,“ říká mluvčí Mario Böhme.

Více informací ke stavební akci v Jablonné najdete zde.

Scroll to Top