Příležitost pro české firmy v italském vodohospodářství

blank

Mezinárodní veletrh cirkulární ekonomiky, odpadového hospodářství, vodohospodářství a energetiky v letošním roce zaznamenal rekordní účast.

Na 5. ročníku veletrhu Ecomondo a 15. ročníku Key Energy se v italském Rimini objevilo 1 400 vystavovatelů, mezi nimi také několik českých firem, jako jsou ELKOPLAST CZ, Gentec CHP, Millenium Technologies, MIWA a v rámci Institutu cirkulární ekonomiky pak Black Food Market, Hutira, JRK, Nilmore a reKáva.

K vidění byly mezinárodní technologie zaměřené na oběhové biohospodářství, nakládání s odpady a odpadními vodami a jejich zhodnocování, regenerace půdy a moří, udržitelný modrý rozvoj a hydrogeologická rizika společně s technologiemi z oblasti solární energie, fotovoltaiku a systémy ukládání, větrnou energii na pevnině i na moři, energetickou účinnost v průmyslu a budovách nebo pro udržitelná města a elektrickou mobilitu.

Například v oblasti odpadového hospodářství vytváří společnost ELKOPLAST CZ produkty pro sběr, třídění, přepravu a zpracování odpadů. Zaměřuje se také na hospodaření s vodou, jelikož produkuje nádrže na dešťové i splaškové vody a další kapaliny.

DSC_0436

Na plazmové zplyňování a vitrifikaci odpadu se zaměřuje společnost Millenium Technologies. Nabízí technologie malých rozměrů vhodné pro organizace a firmy, čistírny odpadních vod, zdravotnická zařízení či samosprávy obcí.

DSC_0439

Zdroj, foto: Velvyslanectví ČR v Římě, prumyslovaekologie.cz

 

Scroll to Top