Rekordní počet turistů v Moravskoslezském kraji

blank

Během 3. čtvrtletí 2022 do kraje dorazilo a ubytovalo se 357 734 lidí, což je meziročně o 4 000 více. Do kraje zároveň přijelo o 24 000 více než ve stejném období v roce 2019.

„Moc mě těší, že celkově turistů v našem kraji přibývá. Jedná se o rekordní počet turistů za třetí kvartál u nás. Nárůst návštěvníků zaznamenala například Ostrava, kam dorazilo 71 276 lidí. Každopádně v mnoha turistických oblastech návštěvnost předčila čísla z let před nástupem pandemie,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

Kraj se dle svých slov snaží služby a zázemí pro turisty neustále zlepšovat, jedná se například o rozšiřování sítě cyklostezek nebo vznik moderního zázemí pro karavany na několika místech regionu. Zájem turistů se v posledních měsících zvýšil o Těšínské Slezsko nebo Ostravu.

„Jsem velmi rád, že všechny turistické oblasti našeho kraje se těší zájmu návštěvníků. Je znát, že po letech, kdy jsme byli omezeni pandemií, je hlad po cestování. Lidé se naučili objevovat krásy tuzemska a jsme rádi, že severní Morava a Slezsko má co nabídnout,“ zmínil jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela.

Uspěl i projekt Pojez na podporu gastroturistiky. „Pojez propojuje osvědčené gastroslužby v regionu a turisty láká na zážitky spojené s dobrým jídlem a pitím. Jedná se o celoroční aktivitu, ale velké oblibě u veřejnosti se těšily hlavně gastrofestivaly. Mohu prozradit, že takzvané Pojez festy připravujeme i na příští rok, a to opět v ostravských Dolních Vítkovicích, v Karlově Studánce i na Ostravici,“ doplnil Koudela. Podle informací kraje do něj nejvíce turistů zamířilo tradičně ze Slovensko, Polska a Německa.

 

Scroll to Top