Dar VAS pomůže zvládat nárůsty cen

blank

Nárůst cen za energie, ale také za potraviny a další nezbytnosti, dopadá v těchto dnech na klienty a vedení denního stacionáře pro mentálně postižené v Blansku s názvem Domov Olga. Vodárenská akciová společnost proto předala finanční dar 40 000 korun ředitelce Janě Kratochvílové. 

„Letošní rok je velmi náročný. Potřebujeme klientům zajistit alespoň základní lidské potřeby, a to jsou teplo, světlo a jídlo, což je s nárůstem cen v posledním období velmi náročné. Proto si vážíme toho, že v této ekonomicky složité době jsou lidé ochotni podpořit neziskové organizace, jako je ta naše,“ poděkovala dárci ředitelka Olga Jana Kratochvílová.

Ředitel VAS Petr Fiala doplnil, že je podpora podobných zařízením v regionu, kde jejich společnost provozuje vodovody a kanalizace, samozřejmostí. „Chceme pomáhat tam, kde je to potřeba. Zařízení, jako je Domov Olga, jsou důležitá nejen pro samotné klienty, ale i pro jejich rodiny,“ řekl Fiala. Vodaři v Blansku podporují také nemocnici. Domov Olga je denním stacionářem, který se snaží zlepšit život lidem s lehkým až středně těžkým stupněm mentálního postižení a jsou z regionu. Klienti, dospělí muži i ženy, mají ve stacionáři možnost trávit čas s přáteli a odborným personálem.

Scroll to Top