Lipnice pracuje na povolení pro kanalizaci

blank

Do konce letošního roku chce získat Lipnice na Havlíčkobrodsku stavební povolení a završit přípravu ke stavbě splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod, kterou plánuje víc než deset let. Dále potřebuje získat dotaci. Informoval o tom Deník. 

Nedávno Lipnice získala doklad, který hodnotí vliv splaškové kanalizace na ochranu přírody a krajiny. „Díky tomu můžeme žádat o stavební povolení. Radnice si rovněž nechala aktualizovat předběžnou cenu díla kvůli prudkým změnám na trhu,“ řekl starosta Zdeněk Rafaj.
Jak dále uvedl Deník, vzhledem k předpokladu, že se do budoucna budou snižovat dotační prostředky na kanalizace, odborný konzultant navrhuje nerozdělovat dílo na etapy a uskutečnit je jako celek. „Navrhuje požádat o dotaci již počátkem příštího roku. Město musí zajistit třicet až čtyřicet procent z celkové ceny,“ dodal starosta.
Jasným cílem je získat finanční prostředky a završit přípravu ke stavbě. „Výstavba bude velmi nákladná zejména kvůli geologickým poměrům na Lipnici. Ceny materiálů, práce a energií prudce rostou, rovněž tak inflace. Při současné výši dotační podpory by město muselo zajistit financování výstavby ze svých a dalších zdrojů v řádu vyšších desítek milionů korun,“ zdůraznil závěrem starosta.
Scroll to Top