Vyšší příjmy pokryjí Plzni růst cen energií

blank

Plzeň očekává vyšší příjmy do rozpočtu, než plánovala. To jí umožní vytvořit nejen rezervu na předpokládané zvýšení nákladů na energie, ale také připravit a spustit několik dalších významných investic. Informoval o tom Region Plzeňsko. 

Počítá se s rozdělením více než 800 milionů korun. Posílení příjmové stránky rozpočtu města zajistily zejména lepší výběry daní, zlepšené příjmy z hazardních her, prodeje pozemků, bytů a rostoucí příjmy z úroků. Příslušné souhrnné rozpočtové opatření schválili zastupitelé.

Mezi nejvýznamnější podpořené projekty bude patřit výstavba vodojemu v plzeňském obvodu Litice za 180 milionů. Podle primátora Pavla Šindeláře má město stavební povolení, přes zimu by chtělo akci vysoutěžit a do dvou let by mohlo být hotovo. Projekt vodárenského souboru Litice umožní napojení na veřejný vodovod v jihozápadní části Plzně a zajistí plynulost dodávek pitné vody v oblasti.

Částku 65 milionů korun město vyčlenilo jako prostředky související se slibem vedení a Vodárny Plzeň, že pro rok 2023 zůstanou zachovány ceny vodného a stočného, tedy nebudou se měnit. Penězi Plzeň pokryje výpadek příjmu z nájmu z majetku vodohospodářské infrastruktury, jenž městu platí Vodárna Plzeň.

Scroll to Top