V České Lípě vznikne nové koupaliště

blank

Ve středu 14. září byla v přírodním areálu v Dubici podepsána smlouva mezi Českou Lípou a zhotovitelem, který venkovní bazén se zázemím postaví. Za město smlouvu podepsala starostka Jitka Volfová, za zhotovitele Tomáš Kafka a Petr Eichler z CL- EVANS, jedné ze dvou společností vítězného sdružení. V Praze smlouvu podepsali zástupci druhé firmy, Metrostav DIZ. Stavební práce začnou na jaře 2023.

„Kdybychom se stavbou začali bezprostředně po podpisu smlouvy, měli bychom hotovo až na podzim 2023, tedy mimo koupací sezonu. Areál už by ale byl v provozu a my bychom zbytečně přišli o měsíce záruční doby. Proto jsme samotný start prací posunuli až na jaro 2023, abychom koupací sezonu v roce 2024 už bezpečně stihli,“ upřesnil místostarosta města Martin Brož.

Podle starostky čeká město na venkovní koupaliště mnoho let. „Bazén je zasazen do krásného prostředí již nyní dobře fungujícího areálu, kde je kapacitní parkoviště i zastávka MHD. Nikdo z České Lípy to sem nebude mít daleko. Koupaliště má maximální možnou kapacitu, které lze v přírodním areálu v Dubici dosáhnout. Navíc zde bude vyžití pro každého, dráhy na plavání, brouzdaliště pro nejmenší, spousta vodních atrakcí i tobogán. Na projektu jsme si dali opravdu záležet, abychom si byli jisti, že občanům nabídneme to nejlepší, co můžeme. Věřím, že to po dostavbě koupaliště občané ocení a budou jej hojně navštěvovat,“ uvedla Volfová.

podpis

Veřejnou zakázku na výstavbu venkovního bazénu se zázemím v přírodním areálu v Dubici získalo sdružením firem Společnost Metrostav DIZ + CL-EVANS pro stavbu Koupaliště Dubice za nabídkovou cenu 242,4 milionu bez DPH. „Cena, kterou jsme vysoutěžili, je srovnatelná s cenami podobných zakázek, které se v ČR realizovaly. Výhodou je, že ve stávajícím areálu v Dubici již je kapacitní parkoviště. Kdyby tam nebylo, byla by cena vyšší, protože bychom ho museli vybudovat. Navíc areál v Dubici lze využívat téměř celý rok, a to díky atrakcím, které nutně nevyžadují horké letní počasí, jako je 3D bludiště nebo minigolf,“ doplnila starostka.

Areál koupaliště počítá s velkým bazénem s vodními hrátkami a dvěma drahami pro plavání o rozloze 933 metrů čtverečních, tobogánem a skluzavkami s dojezdovým bazénkem a také dětským bazénem o rozloze 210 metrů čtverečních. Do areálu jsou organicky začleněny stávající atrakce, soustava vodních hrátek a také velké 3D bludiště. Kompletně nově bude vybudováno zázemí pro návštěvníky včetně sociálního zařízení, sprch, převlékáren a také velkého venkovního občerstvení. Autorem projektu je firma CENTROPROJEKT GROUP Zlín.

Scroll to Top