Pšenička: podávání kohoutkové vody běžnou praxí

blank

Po roční odmlce kvůli pandemii koronaviru vyrazili kohoutkoví inspektoři SmVaK Ostrava do terénu, vyjeli do desítek moravskoslezských restaurací, aby ověřili, jak jsou jednotlivé podniky ochotné podávat zákazníkům kohoutkovou vodu. Inspektoři tak k 200 oceněným podnikům z předchozích let přidali dalších 50. 

„Podávání kohoutkové vody se postupně stalo v České republice a regionu, kde SmVaK Ostrava působí, běžnou praxí. Negativních reakcí a odmítnutí s odůvodněním, že si majitelé nebo provozovatelé nepřejí, aby obsluha podávala zákazníkům vodu z kohoutku, se objevilo letos naprosté minimum. Trend je v tomto ohledu od roku 2015, kdy jsme s projektem začali, nezpochybnitelný. Bohužel je zřejmé, že období covidových restrikcí, na něž navázala současná ekonomická nejistota související s rostoucími náklady na energie, pohonné hmoty nebo personál, dopadlo na gastroobyznys poměrně tvrdě. Ostatně řada expertů je přesvědčena, že se obor bude muset změnit směrem k větší specializaci, jedinečnosti konceptů a poskytovaných služeb, stejně jako k vyšší kvalitě, která se bude logicky promítat do vyšších cen,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Princip projektu spočívá v osobních návštěvách a rozhovorech s majiteli jednotlivých podniků. Vodárenská společnost chápe, že kohoutková voda nemusí být poskytována bezplatně, protože s přípravou a servisem na stůl zákazníka je spojena řada úkonů a práce. Navíc voda jako nejcennější surovina má svou hodnotu. Proto není podmínkou pro ocenění to, aby dostávali návštěvníci kohoutkovou vodu zdarma.

Scroll to Top