Částečné uzavření vstupu do NP České Švýcarsko

blank

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) se po zvážení všech okolností rozhodla vyhovět požadavku hasičů na aktuální uzavření přesně vymezených částí Národního parku České Švýcarsko. Hubáčková byla přítomna na jednání krizového štábu, kde ji hasiči požádali o pomoc při zabezpečení požárem zasažených území před nadcházejícím víkendem. 

„Nechceme omezovat život lidí v okolí, ale v místě hašení mají turisté tendenci pořizovat si fotografie, tím ohrožovat nejen svou bezpečnost, ale i překážet v likvidaci požáru. Strážci přírody budou dohlížet na dodržování zákazu vstupu do vymezených částí,” řekla ministryně.

Za její účasti, hasičů, starostů dotčených obcí a zástupců správy národního parku byl dohodnut rozsah území, kam bude zakázán vstup všech osob kromě příslušníků IZS a dalších subjektů, podílejících se na likvidaci požáru. Vstup do oblastí zasažených požárem hlídá policie, připojí se i strážçi přírody.

Správa národního parku jako vlastník lesa také požádá magistrát města Děčín o vydání opatření obecné povahy o vyloučení vstupu do lesa podle zákona o lesích na částech katastrálních území obcí Hřensko a Jetřichovice, které se nacházejí v Národním parku České Švýcarsko.

Scroll to Top