100 milionů pro Národní park České Švýcarsko

blank

Ministerstvo životního prostředí je připraveno zabezpečit některé aktuální i budoucí potřeby v území požárem zmítaného Národního parku České Švýcarsko. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) 26. července svolala jednání krizového štábu MŽP.

Hubáčková uvedla, že je rezort připraven pomoci k hašení požáru vyčleněnými 10 miliony korun na pohonné hmoty pro hasební zásahy letecké pomoci české armády i ze Slovenska, Polska a Itálie. MŽP zaměřuje pomoc na obce zasažené požárem. „Díváme se dopředu a chceme řešit škody obcí po požáru a škody na majetku jako nyní v Hřensku (v částech Mezná a Mezní Louka). MŽP pomůže 10 miliony korun na likvidaci odpadů po požáru v obcích, a to samozřejmě bez jejich finanční zátěže v podobě záloh,“ řekla Hubáčková.

Ministerstvo rovněž připravuje vyhlášení programu na opravu infrastruktury postižených obcí. Peníze pošle na obnovu vodovodů a kanalizací, silnic nebo chodníků i na stabilizaci svahových sesuvů. „Máme na to vyčleněných 100 milionů korun, pokud se v budoucnu ukáže, že by nestačily, jsme připraveni alokaci navýšit,“ uzavřela ministryně.

Scroll to Top