Největší investice v historii, Kyjov otevře koupaliště

blank

Naposledy vyrazili lidé na kyjovské koupaliště v létě 2019, od té doby prošlo rozsáhlou modernizací. Za uzavření částečně mohla také covidová opatření. Na vině byl ale především havarijní stav bazénů a velké úniky vody. 

Ve venkovní části areálu vznikly tři moderní bazény, z nichž největší poslouží k plavání i relaxaci v perličkové lázni. Novinkami jsou menší bazén se skluzavkou, houpačkou nebo dalšími vodními prvky. Pro nejmenší se otevře brouzdaliště. Zázemí pro návštěvníky vznikne v kryté části aquacentra, která je zatím ve výstavbě a fungovat má od příštího roku. „Krytá část nabídne vedle bazénu tobogán a další vodní prvky, nebude chybět stylová restaurace. Velkým lákadlem je saunový svět,“ řekl kyjovský starosta František Lukl (STAN).

Generální rekonstrukce vyjde na 70 milionů, realizace aquacentra 215 milionů. Celkově se jedná o rekordní investici v historii města. Za projektem nového koupaliště stojí architektonický ateliér SENAA. „Snažili jsme se o nadčasovou architekturu, která s citem naváže na stávající zástavbu. Zohledňuje kontext okolních domů, výškově nevyčnívá a danému prostoru křiklavě nedominuje,“ popsal architekt Václav Navrátil.

 

 

Scroll to Top