Istrie zakázala sprchování na pláži

blank

Poloostrov Istrie zavedl opatření ohledně spotřeby vody. Úřady tak rozhodly kvůli suchu. K šetření vodou vyzývají také zahraniční turisty. Informovala o tom agentura HINA. 

„Apeluji na všechny, aby šetřili pitnou vodou, abychom v nadcházejícím období nemuseli přijmout ještě restriktivnější opatření,” uvedl istrijský župan Boris Miletić, který vyzval jak občan,y tak turisty, aby využívali pitnou vodu co nejúsporněji.

Miletić ke kroku přistoupil po poradě se starosty a řediteli chorvatských vodohospodářských společností. Na vině je zejména špatná hydrologická situace na území celé Istrie. Předpověď navíc neslibuje významnější srážky ani v dalších týdnech.

Na Istrii každoročně míří stovky tisíc českých turistů. Istrijské pobřeží začíná na hranicích se Slovinskem a táhne se od mysu Savudrija na jih k mysu Kamenjak, kde se otáčí na severovýchod k Rijece. Je to největší, nejnavštěvovanější a nejživější oblast cestovního ruchu na chorvatském Jadranu a v Chorvatsku. V regionu trvale žije kolem 200 tisíc obyvatel.

Foto: cedok.cz

 

Scroll to Top