Model Vodárenské věže z lega

blank

Novinku si letos mohou prohlédnout návštěvníci této technické památky v Českých Budějovicích. Letní sezona komentovaných prohlídek začne v sobotu 16. července. Zájemci se mohou zúčastnit každou sobotu a neděli až do konce srpna. 

„Každým rokem se snažíme přichystat nějaké překvapení. Tím letošním je právě věž postavená z více než šesti tisíc kostiček lega. Jak moc si je model v měřítku 1:45 s originálem podobný, mohou lidé porovnávat přímo ve vestibulu Vodárenské věže,“ řekla mluvčí společnosti ČEVAK  Jitka Kramářová. Autorem je Tomáš Kašpařík, finalista soutěže LEGO MASTERS.

Jak dále uvedla firma, ve věži samotné návštěvníky čekají dvě videoprojekce, které je zavedou do dob dávno i nedávno minulých a prozradí, jak to bylo v minulosti se zásobováním krajského města vodou. I letos je součástí komentovaných prohlídek návštěvna zemního vodojemu spojená s promítáním filmu o koloběhu vody v přírodě a lidském životě.

„Komentované prohlídky začínají vždy v 10.00, 13.00, 14.45 a 16.30. Všem zájemcům doporučujeme, aby se včas registrovali prostřednictvím stránek www.vodarenskavezcb.cz. Tak budou mít jistotu, že se na prohlídku skutečně dostanou. Počet účastníků je omezen na maximálně 20 osob včetně dětí,“ doplnila Kramářová.

V areálu věže se v létě nebudou nudit ani návštěvníci, kteří přijdou mimo prohlídkové časy. Kromě naučné stezky vodárenství a vodní fontány ČEVAVA se v rámci Umění ve městě usídlil nedaleko jezírka žralok. Všichni milovníci šifer tu podle vodařů mohou zkusit zjistit, jakáže to kachna sedí na prameni. Nová šifrovací hra Kachna na prameni je od věže zavede do historického centra města a zase zpět. Více informací, včetně návodu, jak se do hry registrovat, najdete na www. vodarenskavezcb.cz.

Zdroj: ČEVAK

Scroll to Top