Aero Vodochody má novou čistírnu odpadních vod

blank

Memsep ze skupiny Veolia, ve spolupráci se společností Hakov, předaly novou čistírnu odpadních vod v areálu Aera Vodochody. Projekt za 40 milionů umožní českému výrobci vojenských a civilních letadel splnit všechny požadavky na kvalitu vyčištěné odpadní vody a zároveň snížit náročnost obsluhy díky novému modernímu systému řízení.

„Díky instalaci nového moderního systému řízení se snižuje náročnost obsluhy čistírny a zvyšuje se bezpečnost provozu. Připravili jsme také projekt na zachycování dešťové vody, který má do budoucna potenciál výrazných finančních úspor a měl by samozřejmě příznivý environmentální dopad. Dokládá snahu skupiny Veolia spolupracovat s průmyslovým sektorem na sladění jejich aktivit s ochranou životního prostředí,“ řekl Ondřej Beneš, technický a obchodní ředitel Veolie s tím, že projekt probíhal za plného provozu.

Čistírnu budou provozovat Středočeské vodárny ze skupiny Veolia, která do areálu dodává také pitnou vodu. Provoz využívá princip několikastupňového čištění, v němž jsou z vody odstraněny organické látky a chemická znečištění, díky čemuž společnost Aero Vodochody splňuje veškeré požadavky na kvalitu vyčištěné odpadní vody, která je vrácena zpět do přírodního cyklu, aniž by narušila přirozenou rovnováhu životního prostředí.

Zdroj: Průmyslová ekologie

Scroll to Top