Děčín chystá oslavy výroční československé plavby

blank

Město si letos připomíná významnou událost: 100 let od založení československé plavby. 13. června 1922 totiž vyšla v platnost sbírka zákonů, ve které československý stát založil společnosti československé plavby.

Na oslavu výročí je připraven třídenní program plný vzdělání, odpočinku a zábavy. Na prohlídky a promítání filmu si musí zájemci zarezervovat vstupenky na www.vstupenkadecin.cz s tím, že tyto akce jsou zpoplatněny symbolickou částkou 20 korun a mají kapacitní omezení. Všechny další akce jsou zdarma. Nebude chybět ani fotokoutek. Oslavy proběhnou od pátku 17. do neděle 19. června 2022.

„Stejně jako k našemu městu neodmyslitelně patří řeka Labe, tak i plavba a vše s ní spojené. Srdeční záležitost pro nás všechny, která se zapsala do historie mnohých děčínských rodin. Nevyčíslitelná historická i kulturní hodnota, kterou se slouží řádně oslavit. Nejen Děčíňáci si tak budou moci užít nevšední prohlídky, vyzkoušet pestrou nabídku pokrmů na Food festivalu, dopřát okružní plavbu po Děčíně nebo se zaposlouchat do hudby hned na několika místech ve městě. Jsem rád, že se podařilo na tento termín domluvit se Správou železnic prohlídku rekonstrukce železničního mostu a tunelu v Prostředním Žlebu. Věřím, že si ten nabitý víkend pořádně užijeme,“ říká Martin Pošta, náměstek primátora pro školství, kulturu a sport (Volba pro Děčín).

Více informací k oslavám najdete zde.

Scroll to Top