OVAK: Žáci hledali pramen vody na Slezskoostravském hradě

blank

Na Slezskoostravském hradě proběhlo finále 20. ročníku soutěže „Hledej pramen vody“ pro děti 4. a 5. tříd základních škol z Ostravska. Zvítězil tým Lišáci ze ZŠ Vratimova z 5.B. Cílem soutěže je seznámit děti zábavnou formou s vodou a vytvoření adekvátního vztahu, který si životadárná tekutina zasluhuje.

Jak uvedli ostravští vodaři, celkově se soutěže od března tohoto roku zúčastnilo více než 750 dětí, finále pak 25 nejlepších pětičlenných týmů z celkového počtu 30. Finální pořadí v soutěži určil součet bodů za teoretické znalosti a praktické soutěže. Pro soutěžící a jejich doprovod bylo připraveno zábavné dopoledne her a soutěží na téma „Hrátky s vodou.“

„Těší mne, že počet žáků se v naší soutěží v posledních letech zásadně zvyšuje. Je to signál, že se mladá generace začíná čím dále tím více zajímat o problematiku vody i přírody a budoucnost jim není lhostejná. To potvrzují i celosvětové aktivity a výzvy mládeže v oblasti životního prostředí,“ sdělil statutární ředitel OVAK Petr Konečný, který spolu s náměstkyní primátora Ostravy, Kateřinou Šebestovou, předal výhercům ceny.

Podle Šebestové má Ostrava k ekologii i přírodě velmi pozitivní postoj a osvětu u dětí považuje za velmi důležitou „Nejen, že se tím formuje jejich postoj k problematice, ale mohou tím pozitivně ovlivnit i své rodiče. I to je jeden z důvodů, proč jsme soutěž Hledej pramen vody finančně podpořili,“ řekla Šebestová.

Scroll to Top