Den pro Trojskou kotlinu věnovaný městu a řece

blank

V sobotu 14. května 2022 se uskuteční čtvrtý ročník Dne pro Trojskou kotlinu. Od 10 do 18 hodin totiž ožije několik míst u Vltavy, na Císařském ostrově a v Podbabě zábavným programem pro celou rodinu. Akce naváže na mezinárodní konferenci Město a řeka, která se koná v pátek 13. května. Informovaly o tom Pražské vodovody a kanalizace.

Organizátory akce jsou MČ Praha 7, MČ Praha 6, MČ Praha – Troja, MČ Praha 8, Pražské vodovody a kanalizace, Pražská vodohospodářská společnost, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy a další partneři. Připraven bude pestrý program na Císařském ostrově, u kotviště v Podbabě a ve Staré čistírně odpadních vod. Na výstavních panelech si bude nožné prohlédnout budoucí záměry, které by se měly odehrát v oblasti celé Trojské kotliny.

„V roce 2018 jsme stáli u založení Příměstského parku Trojská kotlina, jehož cílem je společná péče o cenné krajinné území a jeho další rozvoj. Jedním z prvních projektů v této oblasti je nově vznikající park U Vody mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. Loni jsme uspořádali úspěšnou urbanisticko-krajinářskou soutěž, na jejímž základě zde příští rok vznikne místo, které bude skvělé pro sport, pikniky a procházky a zároveň bude součástí zeleného pásu nábřeží kolem celých Holešovic,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.

Trojská kotlina je území s obrovským potenciálem. „Císařský ostrov, části Podbaby, Stromovky a Troje toho mají lidem mnoho co nabídnout: zeleň, sport, procházky, pikniky, zkrátka odpočinek od ruchu velkoměsta. Bohužel je kotlina aktuálně z části zanedbaná a navzájem špatně propojená. Doufám, že spolupráce hlavního města i dotčených městských částí, která začala už před několika lety, povede v blízké budoucnosti k tomu, že tu bude příjemná říční zóna s klidnou atmosférou pro všechny obyvatele, podobná těm, jako mají Paříž nebo Singapur,“ řekl místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek.

Mezi zapojenými lokalitami bude také možné proplouvat prostřednictvím takzvané vodní tramvaje, která bude kotvit v přístavištích na Nádraží Holešovice, na Císařském ostrově a v Podbabě. Jedná se o pilotní provoz přepravní linky, která by v budoucnu mohla jezdit v oblasti Trojské kotliny a blízkého okolí.

Podrobné informace zde.

Scroll to Top