Vláda ČR chce pokračovat v rozvoji vodní dopravy

blank

Vládní koalice pěti stran, ODS, Pirátů, STAN, KDU-ČSL a TOP 09, předstoupila před Poslaneckou sněmovnu PČR se žádostí o vyslovení důvěry 102 dnů po skončení parlamentních voleb v říjnu 2021 poté, co zveřejnila programové prohlášení.

Na jednání dolní komory Parlamentu, které začalo ve středu 12. ledna 2022 a po rekordně dlouhé diskusi skončilo hlasováním až ve čtvrtek 13. ledna, kdy vyslovilo vládě důvěru 106 ze 193 přítomných poslanců a poslankyň.

„Dokument, který vám předkládáme, nevznikl přes noc. Je to výsledek dlouhé práce, jsou za ním bez nadsázky tisíce hodin práce. Nejprve expertů jednotlivých stran, kteří připravovali programy pro volby. Pak společných koaličních týmů, které se snažily definovat programové průniky, hledat kompromisy, mluvit s klíčovými reprezentanty společnosti, a vytvořili jsme dohromady finální dokument. Takový vládní program, který bude správně reagovat na potřeby naší země a potřeby jejích obyvatel. Ale zároveň bude realistický, jak pokud jde o splnitelnost cílů, tak vynaložených finančních a společenských nákladů,“ uvedl předseda vlády Petr Fiala v projevu před Sněmovnou.

V oblasti vodní dopravy chce vláda pokračovat v rozvoji vnitrozemské vodní dopravy a rekreačního využití vodních cest. Dále také zahájí jednání s Německem o výměně českého přístavního území v Hamburku. Rovněž chce zastavit práce na projektu kanálu Dunaj–Odra–Labe. V místech, kde nebude účelné plánovat budoucí vodní díla, uvolní současnou územní ochranu.

Scroll to Top