Hubáčková navštívila obce dotčené dolem Turów

blank

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková navštívila obce dotčené činností hnědouhelného dolu Turów a setkala se starosty, zástupci Libereckého kraje nebo neziskových organizací. Hubáčková s nimi probrala dosavadní průběh vyjednávání s polskou stranou a také reálné potřeby a požadavky místních.

„Vždy jsem říkala, že je důležité naslouchat požadavkům místních starostů kteří jsou zástupci občanů dotčených obcí, tak, abychom je mohli správně reflektovat při následných jednáních s polskou stranou,” vysvětlila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. Hejtman Martin Půta uvedl, že je rád a děkuje ministryni, že aktivně řeší problém negativních dopadů spojených s rozšiřováním hnědouhelného dolu Turów. „Dnes přímo z Uhelné viděla, jak blízko je polský těžební prostor i to, kam až by se měl přiblížit. Proto musíme s polskou stranou dále jednat o trvat na ochraně zájmu místních obyvatel i kvality životního prostředí,“ řekl Půta.

V současnosti už podle Hubáčkové nic nebrání tomu, aby se svou polskou kolegyní obnovila jednání a vzájemně se pokusily dotáhnout dohodu do úspěšného konce. „Za mne je důležité zdůraznit, že česká strana má na urovnání sporu eminentní zájem a že děláme vše proto, abychom jej vyřešili v co nejkratší době. Dnes sedím zde v Hrádku se starosty a již na příští úterý mám naplánováno jednání s ministryní Annou Moskwovou ve Varšavě, tedy co nejdříve to bude možné poté, co vláda získá důvěru Sněmovny,” dodala Anna Hubáčková.

Scroll to Top