Plzeň: zakázka na doplnění vody do Boleváku

blank

Statutární město Plzeň zveřejňuje předběžné oznámení o veřejné zakázce Doplnění vody do Velkého Boleveckého rybníka – jímání, úpravna vody a přívodní potrubí. Odhadované náklady činí 60 milionů. Předpokládané datum zveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení je 21. ledna 2022. 

Město loni uvedlo, že Velký bolevecký rybník, v němž kvůli suchu minulých let znatelně ubylo vody, bude doplňován upravenou vodou z Berounky. Úprava říční vody na požadované parametry se uskuteční v nově vybudované úpravně ve stávajícím areálu čistírny odpadních vod v Jateční ulici. Poté se bude přečerpávat do Velkého boleveckého rybníka.

Plzeň rozhodla k jeho doplnění vodou z jiných zdrojů. „Navrženy a prozkoumávány byly tři možnosti. Uvažovalo se o vodě čerpané z nově provedených vrtů v areálu stávající čistírny, dále o upravené vodě z blízké Berounky a třetí možností bylo doplnění rybníka přečištěnou vodou z čistírny. Jako nejvhodnější se ukázalo dotovat rybník vodou z Berounky,“ uvedl v únoru 2020 technický náměstek primátora Pavel Šindelář, podle kterého investice představuje zhruba 30 milionů korun. Pokud vše půjde podle plánu, rybník by se mohl začít doplňovat v druhé polovině roku 2022.

Scroll to Top