Dohoda o dod├ívk├ích pitn├ę vody z Chrudimska pro Pardubicko

blank

V polovin─Ť prosince 2021 byla v historick├ęm s├íle Pardubick├ęho magistr├ítu p┼Öedsedy p┼Öedstavenstev spole─Źnost├ş VAK Pardubice, VS Chrudim a VAK Chrudim podeps├ína t┼Ö├şstrann├í smlouva, kter├í zajist├ş dod├ívku pitn├ę vody z Chrudimska pro Pardubice a okol├ş do roku 2030.

ÔÇ×Podepsan├í smlouva obsahuje mimo jin├ę podm├şnky, za jak├Żch bude a┼ż do roku 2030 p┼Öed├ív├ína pitn├í voda z Chrudimska na┼í├ş spole─Źnosti Vodovody a kanalizace Pardubice. Pro n├ís je to d┼»le┼żit├ę z d┼»vod┼» p┼Öedv├şdatelnosti v├Żvoje ceny,ÔÇť ┼Öekl p┼Öedseda p┼Öedstavenstva VAK Pardubice Martin Charv├ít.

Roman Pe┼íek, p┼Öedseda p┼Öedstavenstva Vod├írensk├ę spole─Źnosti Chrudim, je p┼Öesv─Ťd─Źen, ┼że smlouva je vyv├í┼żen├Żm dokumentem, kter├Ż je pro v┼íechny strany p┼Öijateln├Ż. O obsahu smluvn├ş strany podle n─Ťj vyjedn├ívaly t├ęm─Ť┼Ö jeden a p┼»l roku s t├şm, ┼że ka┼żd├í se sna┼żila vyhov─Ťt po┼żadavk┼»m cenov├ę regulace, z├íkonn├Żm ustanoven├şm i vlastn├şm provozn├şm pot┼Öeb├ím.

Sou─Ź├íst├ş smluvn├şho ujedn├ín├ş je tak├ę Dohoda o ├║prav─Ť pr├ív a povinnost├ş vlastn├şk┼» provozn─Ť souvisej├şc├şch vodovod┼». ÔÇ×Pro spole─Źnost Vodovody a kanalizace Chrudim m├í nov─Ť podepsan├í t┼Ö├şstrann├í smlouva v├Żznam tak├ę z pohledu pl├ínov├ín├ş investic do rekonstrukce ─Ź├ísti p┼Öivad─Ť─Źe Vod├írensk├ę Soustavy V├Żchodn├ş ─îechy v majetku na┼í├ş spole─Źnosti, proto┼że pr├ív─Ť jej├şm prost┼Öednictv├şm jsou dod├ívky pitn├ę vody na Pardubicko realizov├íny. Zah├íjen├ş rekonstrukce je pl├ínov├íno od jara roku 2022,ÔÇť doplnil Ivan Jen├şk, p┼Öedseda p┼Öedstavenstva VAK Chrudim.

Scroll to Top