Dom├ícnosti hodnot├ş pozitivn─Ť SmVaK Ostrava

blank

95 % dom├ícnost├ş hodnot├ş pozitivn─Ť SmVaK Ostrava, 97 % dotazovan├Żch p┼Ö├şzniv─Ť hodnot├ş kvalitu pitn├ę vody. V─Ťt┼íina ukazatel┼» od minul├ęho pr┼»zkumu vykazuje podle mluv─Ź├şho Marka S├şbrta pozitivn├ş trend. Pr┼»zkum provedla v┬áoblasti p┼»sobnosti Moravskoslezsk├ęho kraje agentura Respond & Co.

ÔÇ×P┼Ö├şzniv├ęho hodnocen├ş z├íkazn├şky si velice v├í┼ż├şme, proto┼że jejich spokojenost je kl├ş─Źov├Żm parametrem ├║sp─Ť┼ínosti fungov├ín├ş na┼í├ş spole─Źnosti. Pr┼»zkum jsme realizovali op─Ťt po dvou letech a jednozna─Źn─Ť pozitivn├ş jsou pro n├ís trendy. Pozitivn─Ť na┼íi spole─Źnost vn├şm├í o 5 % dom├ícnost├ş v├şce ne┼ż p┼Öed dv─Ťma lety a o 6 % v├şce z├ístupc┼» firem. To v┼íe po t├ęm─Ť┼Ö dvoulet├ęm obdob├ş, kdy mus├şme v na┼í├ş ka┼żdodenn├ş ─Źinnosti reflektovat covidovou pandemii a omezen├ş z n├ş vypl├Żvaj├şc├ş. P┼Öes v┼íechna omezen├ş nad├íle na vylep┼íen├ş na┼íich slu┼żeb pracujeme. Proto jsem na vytrvalost a kvalitu pr├íce sv├Żch koleg┼» hrd├Ż. Beru to jako ocen─Ťn├ş na┼í├ş pr├íce v nelehk├ęm obdob├ş a v├Żzvu pro dal┼í├ş zlep┼íov├ín├ş,ÔÇť ┼Öekl gener├íln├ş ┼Öeditel SmVaK Anatol P┼íeni─Źka.

Podle S├şbrta 97 % dotazovan├Żch dom├ícnost├ş pova┼żuje dod├ívanou pitnou vodu za kvalitn├ş, pozitivn─Ť ji reflektuje tak├ę 99 % z├ístupc┼» firemn├şho sektoru a 100 % p┼Öedstavitel┼» municipalit. ÔÇ×Kvalita pitn├ę vody v regionu je dlouhodob─Ť jednou z nejlep┼í├şch v ─îesk├ę republice. Je to d├íno jednak kvalitou zdroj┼» v podob─Ť ├║doln├şch n├ídr┼ż├ş ┼áance, Mor├ívka a Slezsk├í Harta ÔÇô Kru┼żberk, ale tak├ę vynikaj├şc├ş ├║rovn├ş na┼íich ├║prav├írensk├Żch provoz┼». Zaj├şmav├ę je, ┼że nejpozitivn─Ťji kvalitu pitn├ę vody hodnot├ş mlad├ş lid├ę mezi 18 a 29 lety ┼żivota, vysoko┼íkolsky vzd─Ťlan├ş lid├ę a obyvatel├ę Fr├Żdecko-M├şstecka a Opavska. I to je d┼»vod k zamy┼ílen├ş a vyvozen├ş dal┼í├şch krok┼», t┼Öeba v oblasti edukace a zam─Ť┼Öen├ş vzd─Ťl├ívac├şch aktivit ke konkr├ętn├şm p┼Ö├şjemc┼»m a oblastem,ÔÇť vysv─Ťtlil P┼íeni─Źka.

Pod├şl dom├ícnost├ş, kte┼Ö├ş pova┼żuj├ş vodu za vysoce kvalitn├ş, se nav├şc b─Ťhem dvou let zv├Ż┼íil ze 43 na 62 %, a pod├şl t─Ťch, kte┼Ö├ş ji vn├şmaj├ş jako kvalitn├ş, se sn├ş┼żil ze 48 na 35 %. ÔÇ×Ti, kte┼Ö├ş p┼Öed dv─Ťma lety vn├şmali vodu jako kvalitn├ş, se v tomto sv├ęm n├ízoru je┼ít─Ť utvrdili. Nav├şc v├Żrazn─Ť z 8 na 3 % klesl pod├şl t─Ťch, kte┼Ö├ş se d┼Ö├şve vyjad┼Öovali ke kvalit─Ť pitn├ę vod─Ť kriticky,ÔÇť uvedl ┼Öeditel v├Żzkumn├ę agentury Respond & Co Ondrej Ga┼ż├şk.

3 % dom├ícnost├ş vodu ozna─Źilo jako sp├ş┼íe nekvalitn├ş, p┼Öi─Źem┼ż za nej─Źast─Ťj┼í├ş probl├ęm pova┼żuj├ş to, ┼że voda te─Źe m├şrn─Ť rezav├í. ÔÇ×To ale souvis├ş sp├ş┼íe s vnit┼Ön├şmi rozvody v domech, tedy stavem infrastruktury za vodom─Ťrem ne┼ż s kvalitou dod├ívan├ę vody. Pravideln─Ť prov├íd├şme rozbory surov├ę vody p┼Öed ├║pravou, v pr┼»b─Ťhu ├║prav├írensk├ęho procesu i vody upraven├ę. Prob├şhaj├ş tak├ę anal├Żzy pitn├ę vody u z├íkazn├şka (odb─Ťry z kohoutku). V├Żsledky rozbor┼» kvality jsou ka┼żd├Ż t├Żden zve┼Öej┼łov├íny na str├ínk├ích┬áwww.smvak.cz┬ádle sledovan├Żch parametr┼», jednotliv├Żch ├║praven vody, nejv├Żznamn─Ťj┼í├şch vodojem┼» i oblast├ş, kter├ę jsou vodou z├ísobov├íny,ÔÇť doplnil ┼Öeditel vodovod┼» SmVaK Ostrava Milan Kon├ş┼Ö.

Scroll to Top