Vodárenské kapičky 2021 přinesly 384 tisíc korun

blank

Celkem 384 tisíc korun rozdělila Vodárna Plzeň na dobročinné projekty v dotačním programu Vodárenské kapičky 2021, v němž se aktivně angažují její zaměstnanci. Projekty pomáhají sportovcům, dětem, hendikepovaným lidem nebo životnímu prostředí.

Firma pošle 100 tisíc korun Centru Hájek na pořízení speciálního běhacího dynamického pásu pro rehabilitaci dětských klientů s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením. „Je ideální pomůckou pro terapii chůze nejen pro klienty s neurologickým postižením,“ uvedla ředitelka Centra Hájek Lenka Šiková.

blank

50 tisíc dostane agentura Domovinka – sociální služby na vybudování bezpečného přístupu do venkovního posezení pro klienty, protože odpočinkový prostor zatím není vhodný pro pohyb s vozíky a chodítky. 45 tisíc obdrží Salesiánské středisko mládeže, vodohospodáři zde podpoří doučování dětí ze znevýhodněných rodin.

blank

30 tisíc využije organizace Pomocné tlapky, která vychovává a cvičí asistenční psy pro tělesně postižené klienty. Desetitisíce korun z Vodárenských kapiček 2021 jdou do sportu, konkrétně na tréninkové vybavení do FK Žákava nebo závod horských kol na maratonských tratích v Kralovicích.

Podporu získají i hasiči z HSD Bdeněves na příměstský tábor pro děti nebo obec Kyšice na úpravy okolí památníku T. G. Masaryka a komunitní život v obci. Vodárenské kapičky jsou záležitostí zaměstnanců Vodárny Plzeň. Ti mohou každoročně požádat o finanční podporu pro organizaci, v níž se aktivně angažují. „Velmi si jejich práce vážím a jsem rád, že můžeme pomoci dobrým věcem,“ uvedl generální ředitel Jiří Kozohorský.

blank

blank

Scroll to Top