Rekonstrukce kanalizace v Kokoníně pokračuje

blank

Loni v září zahájila Severočeská vodárenská společnost výstavbu kanalizace v jabloneckém Kokoníně. Hotovo má být do března 2023. Jablonec nad Nisou se finančně podílí na další části stavby, na propojení kokonínské kanalizační přípojky do Rychnova a zkapacitnění tamní čistírny odpadních vod. Město za tuto část zaplatí 16,3 milionu. 

„Cílem stavby, na které se Jablonec bude finančně spolupodílet, je podchytit výustí splaškových vod, které vedou do Mohelky, a vytvořit možnosti napojení zatím neodkanalizovaných bytových nebo rodinných domů. Podíl města se vztahuje právě na kanalizační propojení do Rychnova u Jablonce a na zvýšení kapacity tamní čistírny odpadních vod,“ řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Město také zajistilo projektovou dokumentaci a územní souhlas na stavbu veřejných částí kanalizačních přípojek sběrače do Rychnova, protože projekt SVS nově připojované objekty neřešil. „Letos v květnu vzniklo třináct kanalizačních splaškových přípojek kanalizační stoky v ulici Rychnovská, nyní město připravilo projektovou dokumentaci a územní souhlas na stavbu dalších dvou veřejných částí kanalizačních přípojek ke sběrači do Rychnova,“ doplnil Roubíček.

SVS v roce 2021 investuje v deseti okresech 1,45 miliardy. Provozní společnost Severočeské vodovody a kanalizace letos provede opravy za 352 milionů. Do vodohospodářského majetku skupiny Severočeská voda v roce 2021 půjde do investic a oprav téměř 1,8 miliardy.

Scroll to Top