PMO: Vyhodnocení soutěže VODA ŠTĚTCEM A BÁSNÍ

blank

Loňská soutěž a její vyhodnocení bylo podle vodohospodářů poznamenáno příchodem pandemie na jaře 2020. Covid všechny zaskočil a každý se s ním musel vypořádat, uvedlo Povodí Moravy.

„Soutěž jsme nezrušili, jen se posouvaly termíny. Všechno se zvládlo a my jsme věřili, že se taková situace už nebude opakovat. Bohužel opak je pravdou. Takže jsme byli nuceni i letos přesunout jarní termín vyhodnocení soutěže opět do podzimu. Na některé školy jsme čekali až do konce října. Poté proběhlo vyhodnocení všech došlých prací a komise vybrala nejlepší díla,“ napsal podnik.

Do soutěže se přihlásilo 92 škol s 705 obrázky. „Hodnocení proběhlo dle pravidel soutěže – samostatně jsme hodnotili základní a mateřské školy, základní umělecké školy a speciální školy. Většina škol se účastní soutěže pravidelně, některé se letos již nepřihlásily, ale naopak se přihlásily některé školy úplně poprvé a byly úspěšné. Jsme rádi, že si k nám našly cestu další děti,“ uvedli dále vodohospodáři.

Porota z došlých prací vybrala celkem 133 děl, kterým udělila cenu. Bylo uděleno 111 cen v kategorii výtvarné a 22 cen v kategorii literární. „U některých kategorií jsme udělili více cen, některé kategorie nebyly vůbec vyhodnoceny, protože děl se sešlo málo. Všichni vítězové obdrží diplom a věcnou cenu. Ale nejen vítězům patří poděkování, drobné dárky pošleme všem školám, které se soutěže zúčastnily. Vážíme si toho, že se naší soutěže účastníte a chceme Vám za to poděkovat,“ doplnilo Povodí Moravy.

Podrobné výsledky najdete zde.

Scroll to Top