Školy, nemocnice a úřady ušetří na energiích

blank

Opravené a energeticky úsporné školy, nemocnice, úřady a další veřejné budovy. To vše přinese nová dotační výzva z Národního programu Životní prostředí, která podpoří snížení energetické náročnosti veřejných budov a jejich majitelům tak zajistí nižší výdaje za jejich provoz. Informovalo o tom ministerstvo životního prostředí.

Celkem do oprav veřejných budov půjdou podle MŽP 3,2 miliardy korun z prostředků Národního plánu obnovy, o které zájemci budou žádat v rámci Národního programu Životní prostředí. „Od roku 2014 jsme podpořili 11 miliardami energeticky úsporné renovace 2 437 úřadů, škol, nemocnic hasičských stanic a dalších veřejných budov. Po těchto dotacích je dlouhodobě velká poptávka, a proto jsem rád, že se nám podařilo nad rámec OPŽP vyjednat další prostředky z Národního plánu obnovy, díky kterým můžeme podpořit nejen ty žadatele, na které se v OPŽP již nedostalo, ale také zcela nové zájemce,“ vysvětlil ministr životního prostředí Richard Brabec.

O dotaci mohou žádat kraje, obce, státní příspěvkové organizace, vysoké školy a další veřejné instituce. „Nechtěli jsme čekat na start nového programového období operačních programů, které se rozeběhne až začátkem příštího roku. Řada obcí a měst má už projekty nachystané a potřebují je začít realizovat. Vedle environmentálních přínosů jsou projekty pro obce zásadní z hlediska ekonomických přínosů, o to více v dnešní době,“ doplnil Brabec.

Scroll to Top