Druhá etapa rekonstrukce potrubí u Drásova na Brněnsku

blank

Třetina vody, kterou pijí obyvatelé Brna, pochází z Vírského oblastního vodovodu. V dalších týdnech začne druhá etapa rekonstrukce potrubí u Drásova na Brněnsku. Informoval o tom Deník.

V minulosti ztráty pitné vody dosahovaly až čtyřiceti tisíc kubíků. „Smlouva je podepsaná. Potrubí povede kolem sídliště,“ sdělil předseda představenstva Vírského oblastního vodovodu Vladimír Šmerda. Práce za 170 milionů potrvají do konce příštího roku.

V létě skončila první etapa opravy problémového úseku. Zástupci Vírského oblastního vodovodu už připravují třetí. „Projekčně je hotová, vyřizujeme stavební povolení. Chceme být nachystaní,“ oznámil Šmerda.

Modernizaci páteřních vodovodů podporuje ministerstvo zemědělství. „Je to například podpora zabezpečení a zajištění větší odolnosti vodárenské infrastruktury a předcházení možným dopadům nedostatku pitné vody,“ uvedl mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.

Vírský oblastní vodovod je přivaděč, který z nádrže Vír I na Svratce zásobuje pitnou vodou Brno a jeho okolí. Většina hlavní trasy byla postavena v letech 1988–2000. Ta vede od nádrže do úpravny vody ve Švařci a dále kolem Svratky k Tišnovu, do Brna a do obcí jižně od něj.

Fotogalerie zde.

Scroll to Top