Na Žďársku zůstane cena vody stejná

blank

Předsednictvo Svazu vodovodů a kanalizací (SVAK) Žďársko, přes který je prostřednictvím Vodárenské akciové společnosti ve Žďáře nad Sázavou značné části obcí regionu dodávána pitná voda, na základě analýzy vnějších vlivů a provozních nákladů neschválilo navýšení ceny pro vodné a stočné na příští rok. Zachována zůstane částka ve výši 103,10 korun za kubík vody. 

„Dnes není možné odhadovat výši inflace nebo jiné excesy, které mohou mít souvislost s pandemií COVID-19 a ekonomickou krizí, ale předsednictvo se rozhodlo vyjít vstříc obyvatelům a v této těžké době nezvyšovat cenu a udržet hladinu 103,10 koruny,“ řekla předsedkyně předsednictva Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko Dagmar Zvěřinová.

SVAK provedl konsolidaci projektů, jež obdržely dotaci z evropských fondů, aktualizoval nástroj udržitelnosti, který změnil zvlášť podmínku cenového růstu vodného a stočného a společně s Vodárenskou akciovou společností zracionalizovaly náklady. Definitivum ohledně ceny za vodu padne na listopadovém zasedání. Dále bude také rozhodnuto o alokované částce na investiční projekty. Infrastruktura SVAK zahrnuje více než 900 kilometrů vodovodních a 419 kilometrů kanalizačních sítí.

Scroll to Top