Na ┼Ż─Ć├írsku z┼»stane cena vody stejn├í

blank

P┼Öedsednictvo Svazu vodovod┼» a kanalizac├ş (SVAK) ┼Ż─Ć├írsko, p┼Öes kter├Ż je prost┼Öednictv├şm Vod├írensk├ę akciov├ę spole─Źnosti ve ┼Ż─Ć├í┼Öe nad S├ízavou zna─Źn├ę ─Ź├ísti obc├ş regionu dod├ív├ína pitn├í voda, na z├íklad─Ť anal├Żzy vn─Ťj┼í├şch vliv┼» a provozn├şch n├íklad┼» neschv├ílilo nav├Ż┼íen├ş ceny pro vodn├ę a sto─Źn├ę na p┼Ö├ş┼ít├ş rok. Zachov├ína z┼»stane ─Ź├ístka ve v├Ż┼íi 103,10 korun za kub├şk vody.┬á

ÔÇ×Dnes nen├ş mo┼żn├ę odhadovat v├Ż┼íi inflace nebo jin├ę excesy, kter├ę mohou m├şt souvislost s pandemi├ş COVID-19 a ekonomickou kriz├ş, ale p┼Öedsednictvo se rozhodlo vyj├şt vst┼Ö├şc obyvatel┼»m a v t├ęto t─Ť┼żk├ę dob─Ť nezvy┼íovat cenu a udr┼żet hladinu 103,10 koruny,ÔÇť ┼Öekla p┼Öedsedkyn─Ť p┼Öedsednictva Svazu vodovod┼» a kanalizac├ş ┼Ż─Ć├írsko Dagmar Zv─Ť┼Öinov├í.

SVAK provedl konsolidaci projekt┼», je┼ż obdr┼żely dotaci z evropsk├Żch fond┼», aktualizoval n├ístroj udr┼żitelnosti, kter├Ż zm─Ťnil zvl├í┼í┼ą podm├şnku cenov├ęho r┼»stu vodn├ęho a sto─Źn├ęho a spole─Źn─Ť s Vod├írenskou akciovou spole─Źnost├ş zracionalizovaly n├íklady. Definitivum ohledn─Ť ceny za vodu padne na listopadov├ęm zased├ín├ş. D├íle bude tak├ę rozhodnuto o alokovan├ę ─Ź├ístce na investi─Źn├ş projekty. Infrastruktura SVAK zahrnuje v├şce ne┼ż 900 kilometr┼» vodovodn├şch a 419 kilometr┼» kanaliza─Źn├şch s├şt├ş.

Scroll to Top