Ostravská univerzita vysadí přes pět tisíc stromů

blank

Za každou přihlášku strom. K takovému projektu se zavázala Ostravská univerzita a ve spolupráci s Lesy ČR už loni na podzim vysadila prvních 6 000 sazenic. Dalších 5500 vysadí studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity v pátek a v sobotu 22. a 23. října nedaleko Horního Benešova. Univerzita to vnímá i jako zodpovědnost vůči regionu i budoucím generacím.

„K sázení zveme hlavně studenty prvních a druhých ročníků. Mohou si zasadit vlastníma rukama strom za přihlášku, kterou si na Ostravskou univerzitu podali. A co je teď možná ještě důležitější, je to pro ně příležitost osobně potkat a poznat své spolužáky. Letos nejde jen o studenty prvních ročníků, ale také o studenty druhých ročníků, kteří strávili celý minulý akademický rok na distanční výuce,“ uvedla tisková mluvčí Ostravské univerzity Lucie Fremrová.

Podle specialisty ochrany přírody z Krajského ředitelství Lesů ČR Václava Langera se loni spolupráce s Ostravskou univerzitou osvědčila, studenti se ukázali být houževnatými sázeči a poradili si i s nesnadným kamenitým svahem. „Proto jsme rádi, že letos na spolupráci navážeme a společnými silami přispějeme k zalesnění lokalit postižených kůrovcovou kalamitou,“ řekl Langer. Univerzita bude v sázení pokračovat i na jaře.

„Loňskou akci si dobrovolníci opravdu užili, což dokazuje i fakt, že letos se nám kapacitu sázečů podařilo naplnit i s náhradníky během několik dní. Z velkého zájmu o akci je patrné, že studentům a zaměstnancům Ostravské univerzity není životní prostředí lhostejné a chtějí se na jeho zlepšování aktivně podílet,“ doplnila Lucie Fremrová.

Scroll to Top