Geuss: Ani politici by neměli mluvit nepravdu a pohrdat zákony

blank

Kauza Bečva dále rezonuje. Podle České inspekce životního prostředí je smutné, že ani jednotliví poslanci nevzali v potaz zásadní fakta, ke kterým měli přístup z nejrůznějších zdrojů. ČIŽP již dříve označila zprávu komise k Bečvě za předvolební výplod politiků, kteří si potřebují nasbírat před volbami body, nikoliv jako odbornou analýzu.

Podle inspekce je nutné si uvědomit, že Policie ČR někoho obvinila, a to na základě důkazů, které nemá k dispozici ani komise, ani média, ani veřejnost. A ty nespočívají jen v desítkách odebraných vzorků, ale také v dalších operativních zjištěních policie a odborných posudcích.

Člen vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny Petr Gazdík před několika dny shrnul kroky, které podnikne ve věci vyšetřování ekologické katastrofy na Bečvě. „Od otravy Bečvy, v níž uhynuly tuny ryb, uplynul rok, ale stále nebyl nalezen viník. Po stovkách hodin strávených nad rozhovory a analýzami v této kauze se mi nechce věřit nešťastným náhodám. Zvlášť v situaci, když vidíme, kolik nejasností se točí právě kolem pana premiér a jeho byznysu v této kauze,“ uvedl Gazdík.

V první polovině října dále reagoval i ředitel ČIŽP Erik Geuss. Jeho reakci si můžete přečíst zde.

Scroll to Top