V p├şseck├ę ─Źtvrti Hradi┼ít─Ť st├ş┼żnosti na nekvalitn├ş vodu

blank

Obyvatel├ę p├şseck├ęho Hradi┼ít─Ť maj├ş n─Ťkolik t├Żdn┼» probl├ęm s┬ávodou z┬ákohoutk┼». A─Źkoliv podle Den├şku na probl├ęm upozor┼łovali┬ávodohospod├í┼Öskou┬áspole─Źnost, st├íle se nic ned─Ťje.

ÔÇ×Voda je zakalen├í, te─Źe rezav├í a zap├ích├í po ┼żeleze. Obarvila n├ím z├ísobn├şk na prac├ş pr├í┼íek v pra─Źce, na nov├ę z├íchodov├ę m├şse se n├ím ud─Ťlal rezav├Ż prou┼żek a stejn─Ť tak m├íme po koup├ín├ş rezavou vanu. Takov├í voda prost─Ť nem┼»┼że b├Żt pitn├í,ÔÇť post─Ť┼żovala si Den├şku jedna z┬áobyvatelek P├şsku.

Dom├ícnosti tak podle n├ş maj├ş dal┼í├ş v├Żdaje nav├şc. ÔÇ×Kupuji balenou vodu. P┼Öedt├şm tady byly t┼Öi nebo ─Źty┼Öi cisterny, kter├ę odvezli, a pak aby se ne┼Öeklo zase p┼Öistavili alespo┼ł jednu, kter├í je ale daleko. Nav├şc za tuto nekvalitn├ş vodu mus├şme platit, i kdy┼ż se p├şt ned├í. Vol├ím ka┼żd├Ż t├Żden na ─îEVAK, tam m─Ť odkazuj├ş na tepl├írnu a naopak. St├íle se ale nic ned─Ťje a kvalita vody je d├íl ┼ípatn├í,ÔÇť ┼Öekla d├íle obyvatelka s├şdli┼ít─Ť.

Podle vodohospod├í┼Ö┼» za probl├ęmy stoj├ş rekonstrukce vodojemu Hradi┼ít─Ť. B─Ťhem akce byla vym─Ťn─Ťna ─Źerpadla, st├ívaj├şc├ş potrub├ş nahradilo nov├ę nerezov├ę a do┼ílo i na optimalizaci trubn├şch tras. ÔÇ×Pr├íce na vodojemu Hradi┼ít─Ť jsou ukon─Źeny. Vzhledem k tomu, ┼że se je┼ít─Ť n─Ťkde m┼»┼że objevit zakalen├í voda, nechali jsme p┼Öistaven├ę dv─Ť cisterny, a to z preventivn├şch d┼»vod┼». V t├ęto chv├şli nikde neregistrujeme upozorn─Ťn├ş na zhor┼íenou kvalitu pitn├ę vody,ÔÇť up┼Öesnila mluv─Ź├ş spole─Źnosti ─îEVAK Jitka Kram├í┼Öov├í.

Scroll to Top