Další vandalismus, nyní v soutěskách Kamenice

blank

U altánku zhruba v polovině cesty do Edmundovy soutěsky v Hřensku se objevil na skalním masivu asi metr velký a tři metry široký nápis. Vandal posprejoval pískovcovou skálu stříbrnou, modrou a červenou barvou.

„Když jsme odcházeli večer domů, tak tam ještě nic nebylo,“ uvedla o cestě z práce v sobotu 18. září pokladní v soutěsce Marcela Chmelová. Když se ale s kolegy v neděli ráno vypravili zpátky na směnu do soutěsky, objevili nápis na skále. „Dole u restaurace mají kameru, tak jsme zkoušeli, jestli tam nebude někdo vidět, ale nebylo vidět nic. Ona totiž nejen že už byla tam, ale i začalo pršet, tak bylo špatně vidět,“ řekla také pokladní.

Skály patří národnímu parku České Švýcarsko. Jeho pracovníci se snažili celé úterý nápis smýt. „Ukázalo se ale, že se jedná o velice namáhavý a zdlouhavý proces, proto padlo rozhodnutí objednat odbornou firmu,“ doplnil mluvčí parku Tomáš Salov. Park se rovněž obrátil na policii.

„Škoda související s náklady na odstranění malby, byla vyčíslena předběžně na 10 tisíc korun. Případ vyšetřujeme jako poškození cizí věci, za který hrozí pachateli v případě dopadení až roční vězení,“ upřesnil policejní mluvčí Daniel Vítek. Před několika dny také mladiství výtržnici zdemolovali část panelů výstavy Voda a civilizace v Písku a způsobili škodu za desítky tisíc korun. Uhradit by ji měly jejich rodiny.

Zdroj: Český rozhlas

Scroll to Top