Modernizace vodojemu Zubrnice na Ústecku

blank

Vodohospodáři ze Severočeské vodárenské společnosti zvýší kapacitu akumulace. Dnes se do zařízení z roku 1905 vejde padesát kubíků pitné vody. Díky rekonstrukci se má objem zhruba ztrojnásobit.

Dělníci vedle stávajícího padesátikubíkového vodojemu vybudují nový, který pojme až sto metrů krychlových pitné vody. Při velkém odběru je nezbytné do vodojemu vodu dovážet. Práce budou hotové do konce srpna 2022 a náklady dosáhnou devíti milionů. SVS v roce 2021 investuje v deseti okresech 1,45 miliardy. Provozní společnost Severočeské vodovody a kanalizace letos provede opravy za 352 milionů. Do vodohospodářského majetku skupiny Severočeská voda v roce 2021 půjde během investic a oprav téměř 1,8 miliardy.

„Abychom obyvatelům usnadnili období během stavebních prací, snažíme se stavby koordinovat s vlastníky ostatních sítí a komunikací, včetně součinnosti s našimi akcionáři, což znamená s městy a obcemi, které v místě rekonstrukce sítí následně provádějí vlastní investiční akce. Ať už to jsou obnovy povrchů komunikací, nebo náročnější revitalizace,“ uvedla SVS.

Promyšlená koordinace má za následek nejen zkrácení doby, která způsobuje komplikace v dopravě, stavební hluk a prašnost, ale souvisí s tím také finanční úspora v důsledku rozdělení nákladů mezi investory.

Scroll to Top