VKM pokra─Źuje v rekonstrukci M─Ťlnick├ę Vrutice

blank

─îerpac├ş stanice M─Ťlnick├í Vrutice je jedn├şm ze z├ísadn├şch vod├írensk├Żch objekt┼» ve vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktu┼Öe spole─Źnosti Vod├írny Kladno M─Ťln├şk. Objekt v sou─Źasnosti proch├íz├ş celkovou rekonstrukc├ş, kter├í zajist├ş spolehliv├Ż, hospod├írn─Ťj┼í├ş a bezporuchov├Ż provoz v bezobslu┼żn├ęm automatick├ęm re┼żimu i pro p┼Ö├ş┼ít├şch n─Ťkolik desetilet├ş.

B─Ťhem prvn├ş etapy modernizace, kter├í za─Źala na podzim 2019, do┼ílo k obm─Ťn─Ť ─Ź├ísti ─Źerpac├ş techniky a trubn├şch rozvod┼». Rekonstrukce byla provedena tak├ę na trafostanici s rozvodnou vysok├ęho a n├şzk├ęho nap─Ťt├ş a ┼Ö├şd├şc├şho syst├ęmu.

Druhou etapu vodohospod├í┼Öi zah├íjili v kv─Ťtnu a zahrnuje v├Żm─Ťnu zb├Żvaj├şc├ş ─Źerpac├ş techniky, p┼Ö├şslu┼ín├Żch trubn├şch syst├ęm┼» a transform├ítoru. D├íle tak├ę dojde na v├Żm─Ťnu v├Żtla─Źn├ęho potrub├ş do vodojemu Host├şn, v─Źetn─Ť osazen├ş pr┼»tokom─Ťru.

Dokon─Źen├ş prac├ş je pl├ínov├íno na druh├ę ─Źtvrtlet├ş roku 2022. Modernizace nesm├ş ohrozit dod├ívky pitn├ę vody pro ─Źtvrt milionu odb─Ťratel┼». I proto byla rekonstrukce rozd─Ťlena do n─Ťkolika etap. V├Żsledn├í cena p┼Öes├íhne 53 milion┼».

Scroll to Top