Výsadkáři cvičili na Seči

blank

Na Seči a v Chrudimi proběhl kurz pro budoucí instruktory speciální tělesné přípravy ve vojenském plavání. Výcviku se zúčastnili jak výsadkáři zdejšího 43. výsadkového pluku, tak vojáci jiných útvarů Armády ČR.

„Přinášíme fotografie ze dvou zaměstnání. První z nich byly seskoky do vody z hráze Sečské přehrady. Může se to zdát jako banalita, ale naučit se správný, a hlavně bezpečný skok z větší výšky je velmi důležité. Špatný dopad do vody, například ve formě známého „placáka“ může vojáka pěkně pošramotit, nebo zapříčinit škody na výstroji a vybavení, – a to nechcete, pokud máte následně kvalitně a úspěšně plnit taktické úkoly,“ uvedl mluvčí chrudimských výsadkářů.

Přehrada Seč byla postavena v letech 1925 – 1934 firmou Vendelín Dvořák podle návrhu firmy Ing. Ctibor. Hráz je zděná a byla postavena ze žulových bloků mezi skalisky, na nichž se nacházejí zříceniny hradů Oheb a Vildštejn. Výška hráze činí 42 metrů a její šířka v koruně 165 metrů. Zadržuje 22 milionů kubíků vody. V roce 1947 byla uvedena do provozu vodní elektrárna.

Podívejte se na fotogalerii z akce zde. 

Scroll to Top