Vod├írna Plze┼ł prodlou┼żila vodovod v K┼Öimic├şch

blank

Spole─Źnost┬ávystav─Ťla kilometrov├Ż vodovod za t├ęm─Ť┼Ö 10 milion┼» korun. Na n─Ťj se v Plze┼łsk├ę a Minsk├ę ulici postupn─Ť p┼Öipojuje zhruba 30 nemovitost├ş.┬á

ÔÇ×O vodovod jsme usilovali asi deset let. Jedin├Żm zdrojem vody v t├ęto ─Ź├ísti K┼Öimic byly studny, kde nen├ş kvalita vody stoprocentn├ş,ÔÇť ┼Öekl starosta K┼Öimic V├şt Moj┼ż├ş┼í. Na akci p┼Öisp─Ťl i st├ít┬á┼íesti miliony prost┼Öednictv├şm N├írodn├şho programu ┼Żivotn├ş prost┼Öed├ş.

Akce trvala p┼»l roku a skon─Źila letos v dubnu. Krom─Ť samotn├ęho polo┼żen├ş potrub├ş se ┼Öe┼íil pr┼»zkum, vyt├Ż─Źen├ş in┼żen├Żrsk├Żch s├şt├ş, zemn├ş pr├íce, tlakov├ę zkou┼íky, proplach a desinfekce potrub├ş, ├║pravy komunikace, geodetick├ę pr├íce a dal┼í├ş, uvedla firma.┬áÔÇ×Jsme r├ídi, ┼że jsme mohli prodlou┼żen├ş vodovodu v K┼Öimic├şch realizovat,ÔÇť doplnil gener├íln├ş ┼Öeditel Vod├írny Plze┼ł Ji┼Ö├ş Kozohorsk├Ż.

Vod├írna Plze┼ł p┼Öed n─Ťkolika t├Żdny ozn├ímila, ┼że letos proinvestuje stovky milion┼» korun. Spole─Źnost nap┼Ö├şklad pokra─Źuje s v├Żstavbou Reten─Źn├ş n├ídr┼że Vinice, zah├íj├ş rekonstrukci Roudensk├ęho kanaliza─Źn├şho sb─Ťra─Źe a za─Źne s druhou etapou odkanalizov├ín├ş Lhoty.

Scroll to Top