Opava postaví nový most přes říčku Velká v Jaktaři

blank

Magistrát nechá za 8,4 milionu korun postavit most, potvrdila to mluvčí města Lada Dobrovolná. Současná lávka již nevyhovuje současným potřebám. Už v minulosti zde Opava nechala postavit dva mosty.

„Další z mostů, který překlenuje tento vodní tok, bude zdemolován. Stejně jako před čtyřmi lety na Stypově a o rok dříve most na Slavkovské půjde k zemi i lávka v Pískové ulici, která už dosloužila a nahradí ji nová,” řekla Dobrovolná. Město předá zhotovitelské firmě staveniště 12. dubna.

„Nejprve bude shozena stará lávka, poté bude zahájena výstavba nového mostu o délce 16,07 metru a šířce 8,10 metru. Samotná délka přemostění bude bezmála devět metrů. Součástí stavby, která vyjde město na 8,4 milionu korun, je rekonstrukce komunikace z obou stran mostu včetně nového dopravního značení,” doplnila Dobrovolná s tím, že by práce měly skončit do konce listopadu.

Největší letošní investice Opavy směřuje do vodárenství

Významný investiční projekt, nová kanalizace v městských částech Komárov a Suché Lazce, bude zahájen již v letošním roce. Zhotovitelem bude společnost Pohl. Náklady se vyšplhají na více než 280 milionů korun. Součástí bude vybudování čistírny odpadních vod. Další velkou akcí je probíhající revitalizace Stříbrného jezera. V březnu 2020 podepsalo ministerstvo financí, které je investorem stavby, smlouvu s Metrostavem jako zhotovitelem. Stavba, která je hrazena z rozpočtu ministerstva financí, si vyžádá 142 milionů korun.  23,5 milionu z této sumy vložilo do projektu město, jedná se o podíl na výstavbě lávky.

Scroll to Top