Žák: Bez vodárenství bychom se za pandemie neobešli

blank

SOVAK ČR uspořádal webinář s názvem Využívání sociálních sítí a nových médií ve vodárenské praxi. Informační technologie se totiž staly také v důsledku pandemie covid-19 ještě běžnější součástí pracovního dne řady z nás a tato situace platí i ve vodárenství.

Webinář se zaměřil na virtuální prezentaci vodárenského oboru, zejména prostřednictvím nových médií, a seznámil účastníky s nejnovějšími trendy ve světě sociálních sítí a rovněž se strategií při zavádění sítí u vodárenských společností. „Vodárenství vyvíjí záslužnou činnost, bez které bychom se zvlášť za pandemie neobešli. Média jsou mocným nástrojem z hlediska vnímání každého oboru, vodohospodářského nevyjímaje. O vodárenství se mluví zejména v souvislosti s cenami vody, ale obor má co nabídnout, médiím je možné předestřít daleko širší záběr zajímavých témat,“ uvedl ředitel SOVAK ČR Vilém Žák.

Spolek akci připravil ve snaze představit praktické ukázky využití sociálních sítí jak při komunikaci s klienty, tak při vytváření pozitivního obrazu vodovodů a kanalizací. Téma sociálních sítí dále přednesli Pavel Hájek, lektor a poradce komunikace pHmedia Czech Republic, Jiří Paul, předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Beroun, místopředseda výboru CzWA a člen představenstva SOVAK ČR, a Marek Síbrt, mluvčí a vedoucí komunikace Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava.

Scroll to Top