Kr├ílovehradeck├í provozn├ş: Den vody bez n├ív┼ít─Ťvy vodojem┼»

blank

Kr├ílovehradeck├í┬áprovozn├ş u p┼Ö├şle┼żitosti Dne vody ka┼żdoro─Źn─Ť otev├şr├í br├íny b─Ť┼żn─Ť nep┼Ö├şstupn├Żch vod├írensk├Żch objekt┼». V┬áp┼Öedchoz├şch letech tradi─Źn─Ť po┼Ö├ídala pro ve┼Öejnost Dny otev┼Öen├Żch dve┼Ö├ş na vod├írensk├Żch objektech, kter├ę spravuje. V┬áminulosti se tyto akce uskute─Źnily na v─Ť┼żov├ęm vodojemu, v podzemn├şm vodojemu┬áv┬áNov├ęm Hradci Kr├ílov├ę nebo┬áv┬áare├ílu┬á─Źist├şrny┬áodpadn├şch vod v┬áHradci Kr├ílov├ę v T┼Öebe┼íi.

ÔÇ×V leto┼ín├şm roce n├ím situace nep┼Öeje a z┬ád┼»vodu vl├ídn├şch hygienick├Żch opat┼Öen├ş t├Żkaj├şc├şch se onemocn─Ťn├ş covid-19 bohu┼żel nem┼»┼żeme Den otev┼Öen├Żch dve┼Ö├ş uspo┼Ö├ídat. Na┼í├şm p┼»vodn├şm z├ím─Ťrem bylo p┼Öedstavit ve┼Öejnosti nov─Ť vybudovanou interaktivn├ş expozici o vod├írenstv├ş VODOVODOV,ÔÇť prozradil provozn├ş ┼Öeditel KHP Tom├í┼í Hosa.

Expozice je hrav├Żm prostorem, kter├Ż p┼Öibli┼żuje a p┼Öedstavuje d─Ťtem i ve┼Öejnosti vodu v┬ámnoha jejich form├ích a podob├ích, vodu v┬áp┼Ö├şrod─Ť, vodu v┬ápr┼»myslu i historii hradeck├ęho vod├írenstv├ş. Podle gener├íln├şho ┼Öeditele Kr├ílov├ęhradeck├ę provozn├ş Jakuba Hanzla je expozice vytvo┼Öena nad─Źasov─Ť, variabiln─Ť a tak, aby┬ápodporovala v┬ád─Ťtech i ve┼Öejnosti hravost, spolupr├íci a kreativitu.

V prvn├ş m├şstnosti, v─Ťnovan├ę vod─Ť v p┼Ö├şrod─Ť, rostou kv─Ťtiny, kter├ę ka┼żd├í jin├Żm, ale v┼żdy zaj├şmav├Żm zp┼»sobem pracuj├ş s nedostatkem vody. Do druh├ę m├şstnosti v─Ťnovan├ę vod─Ť v pr┼»myslu se symbolicky proch├íz├ş skrz ─Źesle ÔÇô jednoduch├í ÔÇ×s├ştaÔÇť, kter├í odd─Ťluj├ş p┼Ö├şrodu od pr┼»myslu, a naopak.

Scroll to Top