Žďár nad Sázavou se vzdal čistírny odpadních vod

blank

Město předává čistírnu do majetku svazku obcí. Už pro letošní rok se chystá její rekonstrukce. Jak uvedl žďárský radní Radek Zlesák (ANO), město na tuto velkou investici nebude muset přispívat z rozpočtu. Zastupitelé města již schválili převod čistírny do společného infrastrukturního majetku Svazu vodovodů a kanalizací (SVAK) Žďársko, valná hromada SVAK věc projedná v březnu.

O převod do společného majetku mohou také požádat ty obce svazku, jejichž čistírna slouží více obcím. Plánovaná investice do čistírny přinese výrazné zlepšení stavu Sázavy. Díky modernizaci čistírny bude také navýšena kapacita zařízení. Práce by se měly zahájit ještě letos, potrvají dva roky. Zaplatí je SVAK, využije k tomu státní dotaci.

Zlesák také odmítl argument opozice, že město předá SVAKu majetek a obyvatelé to zaplatí v ceně vody. „Je to významná investice následujících dvou dekád, budeme se pohybovat v částce až kolem 300 milionů. Plánovaná kapacita je 39 400 ekvivalentních obyvatel, což umožní rozvoj Žďáru a napojení dalších obcí,“ doplnil Zlesák.

Scroll to Top