Vod├írensk├í akciov├í spole─Źnost p┼Öisp─Ťla znojemsk├ę nemocnici 100 tis├şci

blank

Nov├Ż mobiln├ş ultrazvuk pro pacienty po┼Ö├şdila znojemsk├í nemocnice. Slou┼żit bude tak├ę pacient┼»m s onemocn─Ťn├şm COVID-19. Nemocnice za┼Ö├şzen├ş koupila┬átak├ę┬ád├şky stotis├şcov├ęmu daru od Vod├írensk├ę akciov├ę spole─Źnosti.

Ultrazvuk tvo┼Ö├ş sonda, kter├í je p┼Öipojena k tabletu, ─Ź├şm┼ż je lehce p┼Öenositeln├Ż. D├şky tomu tak mohou l├ęka┼Öi rychle diagnostikovat a sledovat stav u mnoha pacient┼» p┼Ö├şmo na l┼»┼żku bez nutnosti jejich transportu na jin├í odborn├í pracovi┼ít─Ť.┬áIntern├ş odd─Ťlen├ş znojemsk├ę nemocnice se rychl├ę ultrazvukov├ę diagnostice v─Ťnuje ┼Öadu let.┬áÔÇô nerozum├şm t├ę v─Ťt─Ť

Z├írove┼ł v t├ęto oblasti vzd─Ťl├ív├í mlad├ę l├ęka┼Öe. ÔÇ×Velk├ę pod─Ťkov├ín├ş pat┼Ö├ş d├írc┼»m, kte┼Ö├ş nemocnici podpo┼Öili. Nov├Ż p┼Ö├şstroj roz┼í├ş┼Ö├ş diagnostick├ę mo┼żnosti na┼íim l├ęka┼Ö┼»m, a nav├şc bude ku prosp─Ťchu pacient┼»m p┼Öi rychl├ęm zapo─Źet├ş l├ę─Źby,” ┼Öekl Martin Pavl├şk, ┼Öeditel nemocnice Znojmo.

Podle ┼Öeditele znojemsk├ę divize Vod├írensk├ę akciov├ę spole─Źnosti Zde┼łka Jano┼íe se firma dlouhodob─Ť sna┼ż├ş pom├íhat v regionech, kde provozuje vodovody a kanalizace a vzhledem k v├í┼żnosti situace s epidemi├ş COVID-19 bylo jednozna─Źn├ę sm─Ť┼Öovat pomoc pacient┼»m a zdravotn├şk┼»m v nemocnici. Obdobn├í finan─Źn├ş pomoc zam├ş┼Öila od vodohospod├í┼Ö┼» tak├ę nemocnic├şm na Vyso─Źin─Ť i na ji┼żn├ş Morav─Ť.

Scroll to Top