Vodárenská akciová společnost přispěla znojemské nemocnici 100 tisíci

blank

Nový mobilní ultrazvuk pro pacienty pořídila znojemská nemocnice. Sloužit bude také pacientům s onemocněním COVID-19. Nemocnice zařízení koupila také díky stotisícovému daru od Vodárenské akciové společnosti.

Ultrazvuk tvoří sonda, která je připojena k tabletu, čímž je lehce přenositelný. Díky tomu tak mohou lékaři rychle diagnostikovat a sledovat stav u mnoha pacientů přímo na lůžku bez nutnosti jejich transportu na jiná odborná pracoviště. Interní oddělení znojemské nemocnice se rychlé ultrazvukové diagnostice věnuje řadu let. – nerozumím té větě

Zároveň v této oblasti vzdělává mladé lékaře. „Velké poděkování patří dárcům, kteří nemocnici podpořili. Nový přístroj rozšíří diagnostické možnosti našim lékařům, a navíc bude ku prospěchu pacientům při rychlém započetí léčby,” řekl Martin Pavlík, ředitel nemocnice Znojmo.

Podle ředitele znojemské divize Vodárenské akciové společnosti Zdeňka Janoše se firma dlouhodobě snaží pomáhat v regionech, kde provozuje vodovody a kanalizace a vzhledem k vážnosti situace s epidemií COVID-19 bylo jednoznačné směřovat pomoc pacientům a zdravotníkům v nemocnici. Obdobná finanční pomoc zamířila od vodohospodářů také nemocnicím na Vysočině i na jižní Moravě.

Scroll to Top