Povodí Odry zahájilo prodej vánočních kaprů

blank

Podnik již dříve oznámil, že na Vánoce bude opět prodávat ryby z vlastní produkce. U Petrova rybníka v Krnově totiž zafungovala mimořádná veterinární opatření. Ta byla nařízená v roce 2019 poté, co se zde objevil Koi herpes virus. Předvánoční prodej ryb u rybníka a v dalších prodejnách byl zahájen 15. prosince 2020.

„Po úspěšném výlovu Petrova rybníka, který se uskutečnil v polovině listopadu bez přítomnosti veřejnosti vzhledem k opatřením covid-19, můžeme zahájit prodej ryb ve všech našich prodejnách (Žermanice, Opava a Petrův rybník). Celkem bylo sloveno 60 tun ryb. V nabídce jsou kapři a také lososovité ryby. Doufáme, že si k nám naši zákazníci opět najdou cestu,“ řekl vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry Ivo Jedlička.

Koi herpes virus, který se v rybníce objevil loni, je vysoce nakažlivé virové onemocnění způsobující onemocnění zvané koiherpesvizóza. K onemocnění jsou nejvíc náchylní kapři obecní. Úmrtnost nastává v 80 až 90 procentech případů. Povodí Odry působí na rozloze 6252 kilometrů čtverečních, kde leží 1111 kilometrů významných toků. Podnik spravuje 8 údolních nádrží, 3 gravitační převody vod, 31 malých vodních nádrží, provozuje 80 jezů a 9 malých vodních elektráren.

Scroll to Top