Výstavba dvou vrtů na Blanensku

blank

Dlouholeté problémy se suchem trápí Bukovinu na Blanensku. V současnosti plánuje obec postavit dva vrty a vodovod. Pomoci by měl finančně státu. Informoval o tom deník Rovnost.

Dnes má Bukovina společný vodovod s Bukovinkou. Problémem je, že se voda odčerpává jen z Bukoviny, která se proto potýká v obdobích sucha s výpadky dodávky vody. Ze státních peněz by měla Bukovina získat tři miliony, nicméně podle vedení stále není jasné, jestli se projekt uskuteční. Další finanční prostředky by byla potřeba získat od Jihomoravského kraje. Řadu dalších obcí v kraji již podpořilo ministerstvo životního prostředí.

„Jižní Morava je jednou z nejohroženějších oblastí suchem u nás. Tento fenomén negativně ovlivňuje řadu ekosystémových služeb od zemědělské a lesní produkce, přes půdní funkce a biodiverzitu, kvalitu života obyvatel a v některých situacích i turistický ruch,“ sdělil loni tehdejší hejtman Bohumil Šimek. Ministr životního prostředí Richard Brabec na cestě po Jihomoravském kraji na začátku léta 2019 oznámil uvolnění 2,5 miliardy korun z rozpočtu Státního fondu životního prostředí ČR, které poslouží ke zmírnění negativních dopadů sucha.

Scroll to Top