V Pileticích vznikne díky revitalizaci potoka až 1800 bytů

blank

Mezi dopravním podnikem a železniční tratí v Pileticích má vzniknout nová bytová zástavba, ale také místo pro rekreaci. Město Hradec Králové má totiž dokončenou základní revitalizační studii Piletického potoka. Informoval o tom portál Hradecká drbna.

Hradec Králové chce tok upravit, aby nevedl rovně a voda se déle udržela v krajině. Podle města se budou moci v budoucnu obyvatelé dostat přímo k vodě, vznikne tu místo pro rekreaci a sporty. Projekt počítá s částečnou likvidací hrází nebo jejich odsunutím. V lokalitě je rovněž plánovaná výstavba vysokopodlažních domů, kterými však město nechce zastavět celé území.

„Měl by to být kompromis mezi revitalizací toku, přírodním prostředím, rekreačním prostředím a zástavbou,“ řekl náměstek primátora Martin Hanousek. Na místě tak může vzniknout až 1800 bytů, Hradec Králová počítá se sto tisíci metry čtverečními obytných ploch. „Ta lokalita je skutečně rozsáhlá, větší než sídliště Labská I.,“ doplnil Hanousek.

Piletice se nacházejí asi půl kilometru od okraje města, v blízkosti hradeckého letiště. Velkou část obce tvoří bývalé JZD, ve kterém podniká několik firem. Nejznámější z Piletic je Šrámkův statek. Jedná se o skanzen, který je po rekonstrukci. Konají se zde folklorní slavnosti a festivaly. V budoucnu se chystá rozšířené statku o rekreační zařízení.

Scroll to Top