Voda teče do úpravny v Trhových Svinech novým potrubím

blank

Jak informovaly Trhovosvinenské listy, částečnou výměnu potrubí dokončili letos v létě zaměstnanci společnosti ČEVAK, která vodárenský majetek města spravuje. Potrubím proudí surová voda z vrtu, která se, po úpravě na pitnou, dále rozvádí do celého města.

„Původní ocelové potrubí z 90. let minulého století nahradilo nové polyetylenové o průměru DN 225 milimetrů. Výměna byla složitá, místy jsme se pohybovali ve čtyřmetrové hloubce. Práce jsme načasovali tak, aby nebyly přerušeny dodávky pitné vody ve městě,” popsal provozní ředitel ČEVAK Peter Bolha.

Akce vyšla na 150 tisíc korun a jejím investorem bylo město Trhové Sviny. „Jako správní hospodáři se o svěřený majetek staráme. U pitné vody je pro nás obzvlášť důležité, aby se k našim občanům dostala v nejlepší možné kvalitě,” poznamenala starostka Věra Korčaková.

Aktuálním palčivým tématem ve městě je přesunutí místní betonárky do bývalého JZD. Firma Beton Hronek v Trhových Svinech podniká řadu let a před nedávnem podle Deníku zakoupila areál bývalého zemědělského podniku, což vzbudilo v obyvatelích obavy, že chce rozšířit výrobu. Podle jednatele společnosti a dalších dotčených orgánů však jde pouze o přesun stávajícího provozu mimo zástavbu.

Ilustrační foto 

Scroll to Top